Studentet Shqiptare
Similar topics

  Qeveria pėrmbush angazhimin e saj

  Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

  11122014

  Mesazh 

  Studenti-D@ri Qeveria pėrmbush angazhimin e saj
  [You must be registered and logged in to see this image.]

  Qeveria ka marrė masat pėr tė pėrmbushur angazhimin e saj pėr shlyerjen e borxheve tė akumuluara ndaj prodhuesve privat tė energjisė elektrike. Koorporata Elektroenergjitike Shqiptare (KESH) ka filluar likuidimin e njė pjese tė pagesave tė prapambetura tė HEC-eve.
  Gjatė ditėve tė fundit ėshtė bėrė e mundur likuidimi i mbi 11 milion USD nga rreth 60 milion USD qė shkon detyrimi total i akumuluar qė prej muajit shkurt. Brenda Janarit tė vitit tė ardhshėm pritet qė Koorporata Elektroenergjitike tė mund tė shlyejė borxhet e 6-mujorit tė parė tė vitit 2014, ndėrsa brenda Prillit do tė likuidohen tė gjitha borxhet e akumuluara nga viti 2014.
  Ndėrkaq, shlyerja e faturave koherente tė vitit 2015 do tė bėhet nė kohė, falė edhe njė mekanizmi monitorimi nė kuadėr tė projektit tė rimėkėmbjes sė energjisė elektrike, me synim mirėmenaxhimin e koorporatave dhe rritjen e likuiditetit nė sektor.
  Pėr kėtė qėllim, do tė ndikojė pozitivisht edhe vendimi i marrė nga qeveria pėr tė sjellė ēmimin e blerjes sė energjisė prej prodhuesve privat nė parametrat e tregut, duke garantuar kėshtu vijimėsinė e pagesave tė rregullta dhe shmangien e akumulimit tė mėtejshėm tė borxheve.

  WebStaf
  Webmaster
  Webmaster

  Male
  Numri i postimeve : 67
  Age : 30
  Vendndodhja : Tirane
  Profesioni : Ne pune
  Respektimi i Regullores :
  Reputation : 0
  Registration date : 08/08/2012

  Shiko profilin e anėtarit

  Mbrapsht nė krye Shko poshtė

  - Similar topics
  Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

   
  Drejtat e ktij Forumit:
  Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi