www.studentetshqiptare.tk
Pershendetje. Duke iu falenderuar per viziten ju njoftoj se ky website po ripunohet. Kush deshiron te jete pjese e stafit tone te kontaktoj me mesazh privat administratorin webstaf
Identifikohu

Harrova fjalkalimin

Kėrko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Pershendetje
nga ejo ona 21.11.13 22:37

» Blendi Fevziu :Ja e vėrteta rreth “ikjes” nga Klan-i
nga WebStaf 27.08.13 19:57

» Shqiptari mė i famshėm nė Turqi
nga WebStaf 27.08.13 19:53

» Ēiljeta, nėnė me kohė tė plotė (FOTO LAJM)
nga WebStaf 21.08.13 20:02

» Eksperti Harrison: 'Januzaj mund te behet Ronaldo i ri'
nga WebStaf 21.08.13 19:44

» Piramidat universitare – Mijėra euro pėr njė copė letėr
nga WebStaf 20.08.13 10:01

» Zbulohen fotot seksi nė Syrin e Kaltėr, Ingridi rikthehet si
nga WebStaf 16.08.13 12:22

» Jonida Maliqi arrin trupin e ėndėrruar pas tė 30-tave
nga WebStaf 16.08.13 12:15

» Njė “ėngjėll” nė Karaibe
nga WebStaf 16.08.13 12:13

» New York, modelja zhvishet nė restorant
nga WebStaf 16.08.13 12:10

» Meta: Shkarkime? Edhe Lenini i mbajti ata tė regjimit tė vje
nga WebStaf 16.08.13 12:04

» Sozia shqiptare e Kim Kardashian, gati video hard (FOTO)
nga WebStaf 16.08.13 12:01

» E dashura e Ronaldos superseksi,i ndalohet videoja n‘Youtube
nga WebStaf 16.08.13 11:56

» Studentja e plagosur nga tetovari: Ē’ju duhet juve...
nga WebStaf 16.08.13 11:53

» Florida, vajza kėrkon lėmoshė pėr tė zmadhuar gjoksin
nga WebStaf 16.08.13 11:50

» Bleona: Po tė mos provoja Hollivudin, do isha me serume
nga WebStaf 16.08.13 11:48

» Protestė me qen tė mbuluar me flamurin grek ...
nga WebStaf 14.08.13 12:13

» PS-LSI, plani afatgjatė pėr ndarjen e krerėve tė bashkive...
nga WebStaf 14.08.13 12:11

» Romėt ngrenė ēadra te “Skėnderbeu”
nga WebStaf 14.08.13 11:58

» Fshesa nė Administratė Publike zyrtarėt ePD largohen me ligj
nga WebStaf 14.08.13 11:54

Sondazh

Nga Cili Shtet Na Vizitoni?

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Shiko rezultatin


Ora ėshtė 23.11.14 7:11

Universiteti i Tiranes

 • Njoftim & Ngjitės
 • 19032007

  Megjithėse administratorėt dhe moderatorėt e kėtij forumi do mundohen tė fshijnė ose redaktojnė shkrime tė kundėrshtueshme sa mė parė, ėshtė e pamundur qė tė rishikohet cdo mesazh. Prandaj ju duhet tė kuptoni se mesazhet e postuara nė kėtė forum janė shprehje e opinionit tė autorit dhe jo tė administratorit, moderatorėve apo webmasterit (pėrvec rasteve kur kėta tė fundit janė autorė tė shkrimeve) dhe ata nuk mund tė mbahen pėrgjegjės.

  Ju pranoni tė mos shkruani mesazhe abuzuese, vulgare, tė neveritshme, urryese, kėrcėnuese, shpifėse...

  nga Daris - Komentet: 0 - Shikime: 405
 • Temat
 • 13082013
   
  Kohė e plotė dhe Part-Time *Updated
  Njoftim per sezonin e vjeshtės, Shtator 2013, Kohė e plotė dhe Part-Time *Updated
  Lajmėrohen studentėt e sistemit me kohė tė plotė (tre dhe katėr vjeēar) se datat e provimeve tė vjeshtės janė 03-13 Shtator 2013 ndėrsa pėr studentėt e sistemit me kohė tė pjesėshme datat e provimeve tė vjeshtės janė 07-29 Shtator 2013.
  Gjatė kėtij sezoni ata mund tė japin provime deri nė 5 (pesė) lėndė.
  Rregjistrimi i studentėve nė kėto provime do tė bėhet si nė vijim:
  Studentėt e sistemit trevjeēar...

  nga WebStaf - Komentet: 0 - Shikime: 194
 • 12122010
   
  Arkitektura Fiskale dhe Qeverisese

  Arkitektura Fiskale dhe Qeverisese

  Aktualisht struktura qeverisese e shtetit Shqiptare bazohet ne dy nivele qeverisjeje, Qeverisja Qendrore dhe Qeverisja Vendore (neni 108 i Kushtetutes se Republikes se Shqiperise). Marredheniet fiskale midis ketyre dy niveleve te qeverisjes bazohen ne Kushtetuten e Republikes se Shqiperise (neni 157) dhe ne procesin e decentralizimit qe ka ndermarre vendi yne bazuar ne ligjin nr. 8652, date 31.07.2000 “Per organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”. Pervec ketyre dy niveleve te qeverisjeve ne kendveshtrimin e marredhenieve fiskale ne...

  nga klaudio - Komentet: 0 - Shikime: 87
 • 02092010
  Studentėt qė aktualisht ndjekin programin e studimit Diplomė e Nivelit tė Dytė, do tė marrin titullin Master Shkencor

  Zv Ministrja Malaj: Studentėt e sistemit tė vjetėr pėr tė aplikuar nė doktoraturė duhet tė plotėsojnė edhe 60 kredite
  Ligji i ri pėr arsimin e lartė ka ngjallur pakėnaqėsi ende pa marrė njė formė pėrfundimtare. Aktorėt e interesit studentė, pedagogė e universitete e kanė kundėrshtuar kėtė ligj qė nė fazėn embrionale, nė pika tė ndryshme, ku veēojmė; vendosjen si kriter pėr ndjekjen e programit master e gjuhės angleze, ndryshimi i titujve tė diplomave dhe autonominė...

  nga Daris - Komentet: 0 - Shikime: 653
 • 02092010
  Sema Hysi sapo ka pėrfunduar me dhjeta masterin shkencor, pėr gjuhė frėnge. Universiteti, e shpėrbleu me njė udhėtim nė Francė

  Nė tė gjithė universitetet e botės, ka studentė tė mirė, mė pak tė mirė dhe tė kėqij. E nė rast se tė kėqijtė vendosin tė largohen nga shkolla, mė pak tė mirėt ja dalin tė diplomohet, ata qė janė shumė tė mirė nuk kėnaqėn me pak.

  Vitet e kaluar mbi libra, pėr tė marrė tė gjitha notat maksimale, nė fund tė fundit duhet tė shėrbejnė pėr diēka, tė paktėn nė tregun...

  nga Daris - Komentet: 0 - Shikime: 707
 • 27022010
   
  Vendim i Keshillit te Ministrave pper perjashtim nga tarifat shkollor(vetem nese jeni ish te perndjekur)
  VENDIM
  Nr. 864, datė 29.7.2009

  PĖR KUOTAT E PRANIMIT DHE TARIFAT E SHKOLLIMIT NĖ INSTITUCIONET PUBLIKE TĖ ARSIMIT TĖ LARTĖ, PĖR CIKLIN E PARĖ TĖ STUDIMEVE, ME KOHĖ TĖ PLOTĖ, PĖR VITIN AKADEMIK 2009-2010

  Nė mbėshtetje tė nenit 100 tė Kushtetutės dhe tė neneve 33, 35, 36 e 75 tė ligjit nr.9741, datė 21.5.2007 "Pėr arsimin e lartė nė Republikėn e Shqipėrisė", tė ndryshuar, me propozimin e Ministrit tė Arsimit dhe Shkencės, Kėshilli i Ministrave

  VENDOSI:

  1. Kuota e pėrgjithshme e pranimeve nė institucionet publike tė arsimit...

  nga Daris - Komentet: 0 - Shikime: 1736
 • 27022010
   
  www.ligjet.org
  Fletorja zyrtare, Aktet me te klikuar etj etj[

  nga Daris - Komentet: 0 - Shikime: 777
 • 25022010

  TIRANĖ, - Studentėt e Mjekėsisė dhe tė Inxhinierisė sė Ndėrtimit i luten Zotit tė mos bjerė shi qė tė mos depėrtojė nė dhomat e konvikteve tė Qytetit Studenti Nr.2. Moti i lagėsht i ditėve tė fundit ka depėrtuar sidomos nė konviktet e Mjekėsisė dhe tė Inxhinierisė sė Ndėrtimit duke “ngjyrosur” muret e dhomave tė godinave qė janė veshur nga lagėshtira. Ndėrkohė qė nė disa dhoma vėrehen suva tė rėna mbi dysheme, nė disa tė tjera mund tė konstatosh edhe pika shiu qė bien nga...

  nga Daris - Komentet: 0 - Shikime: 589
 • 23022007
  te dashur anetare ketu mund te shkruani se cfare libri ju duhet (normale ne version online) dhe do bejme te pamundur tiu ndihmojme?
  faleminderit

  nga Daris - Komentet: 6 - Shikime: 865
 • 15122009
   
  Mund t'i shkarkoni falas...


  Kodet e Republikės sė Shqipėrisė

  Ju mund tė
  konsultoheni me Kodet e Republikės sė Shqipėrisė tė botuara dhe tė
  azhurnuara pranė Qendrės sė Publikimeve Zyrtare, duke klikuar mė poshtė!

  nga Daris - Komentet: 0 - Shikime: 69
 • 26092007
  STATUTI I SHOQATĖS "GJENERATA E RE SHQIPTARE" (GJRSH)
  IL STATUTO DELLA ASSOCIAZIONE "LA NUOVA GENERAZIONE ALBANESE" (NGA)

  PREAMBUL


  Duke vlerėsuar rolin dhe kontributin e madh tė organizatės "Gjenerata e Re Shqiptare" tė themeluar nė New York tė Shteve tė Bashkuara tė Amerikės nė shatorin e vitit 2002 dhe degėve tė saja nė vendet e tjera tė botės.

  Duke theksuar dhe besuar nė rolin dhe kontributin e Kombit Shqiptar nė qytetėrimin botėror.

  Me besim tė plotė nė vlerat universale tė tė drejtave tė njeriut, demokracisė,...

  nga Daris - Komentet: 2 - Shikime: 1394
 • 05062009
  Shume studente pasi mbarojne studimet universitare,duan qe ato ti vazhdojne dhe me nje shkolle te dyte part time ne degen qe i preafrohet ose master.Kush nga kto osht me efektuoze dhe krijon alternativa per pune.

  nga reina - Komentet: 2 - Shikime: 92
 • 20072008
  LINKU I GJAKETES SE LART

  Pak Histori
  Periudha 1913-1920 shėnon hapat e para pėr krijimin e institucioneve tė shtetit tė ri shqiptar. Kuvendi i Vlorės dhe Qeveria e kryesuar nga Ismail Qemali, morėn masa pėr riorganizimin...

  nga Daris - Komentet: 2 - Shikime: 77
 • 14072008
  Si lindi dhe si u zhvillua televizioni

  Televizioni sot ėshtė pa asnjė dyshim njė nga industritė mediatike mė tė fuqishme. Ai ėshtė jo vetėm njė instrument i fuqishėm i ushtrimit tė njė pushteti kontrollues ndaj qeverisė, por edhe njė nga mjetet mė fitimprurėse, ndaj nuk ėshtė rastėsi qė shumica e kompanive tė mėdha mediatike janė shėndruar nė miljarderė.
  Por pėr tė arritur deri nė ditėt e sotme rruga e maturimit tė tij nuk ka qenė aspak e lehtė. Ritmet e zhvillimi tė tij ishin shumė tė ngadalte, vetėm nga fundi i viteve’80 atij filloi t’i kushtohej njė vėmėndje pėrsa i pėrket anės...

  nga sander - Komentet: 1 - Shikime: 1449
 • 14072008
  Pėr tė qenė tė suksesshėm nė Komunikimin televiziv.

  Pėr shumicėn e njerėzve e folura pėrball publikut/kameras mbetet njė nga situatat mė tė sikletshme, ndėrsa pėr tė tjerė shikohet si njė rast i veēantė pėr tė treguar aftėsitė individuale. Njė nga pikat thelbėsore tė njė paraqitje publike ėshtė kapja e vėmendjes absolute tė audiencės/publikut. Kjo mund tė arrihet vetėm nėse ėshtė bėrė njė punė e mirė paraprake nga personi i cili do tė ekspozohet nė publik. Pika mė e rėndėsishme ėshtė pikėrisht zgjedhja e e temės pėr tė cilėn do tė referohet, e cila duhet ‘i interesojė publikut, por edhe...

  nga sander - Komentet: 0 - Shikime: 839
 • 14072008
  Publiciteti negativ

  Tė akuzosh njė kundėrshtar nė politik nuk do tė thotė me patjetėr qė tė bėsh publicitet negativ. Ėshtė mė se normale qė tė krijosh publikisht njė politikan konkurent, mėnyra mė e mirė pėr tabėrė kėtė ėshtė duke e sharė apo duke e akuzur atė nėpėrdeklaratat nė ekranet e TV-ve. Termi negativ ka kuptime tė ndryshme. Disa autorė psh e pėrcaktojnė negativ njė publicitet nė bazė tė “tonit” tė mesazhit. Jo i gjithė publiciteti kundėr, pra negativ,mund tė konsiderohet i dėmshėm politikisht.e preferueshme ėshtė qė ti japėsh njė karakter negativ konkurentit se sa ti shpjegosh...

  nga sander - Komentet: 0 - Shikime: 1091
 • 14072008
  Televizioni si pushtet. Reklamimi politik.

  Tlevizioni, siē e thamė edhe mė lart, ndikon mė shumė nė formėsimin e opinioneve, ideve politike. Ėshtė njė burim pushteti, influence, njė instrument kontrolli i domosdoshėm pėr funksionimin e tė gjitha institucioneve politik e sociale nė vend. Aty zhvillohen, marrin jtė faktet e jtės politike, kombėtare dhe ndėrkombėtare. Njė instrument i nevojshėm pėr krijimin e njė ideje rreth imazheve tė realitetit social, vendi ku shfaqen dhe ndėrtohn vlerat kulturore tė shoqėrisė.

  Ėshtė mendėsia mė e mirė pėr tė arrtir famė, ēelsi pėr tė qenė...

  nga sander - Komentet: 0 - Shikime: 914
 • 14072008
  2.2 Pushteti i masmedias

  Besimi nė pushtetin masmedias, veēanėrsisht TV-sė, bazohet nė ndikimin e tyre tė jashtėzakonshėm nė publik, nė formėsimin e qėndrimeve. TV mund tė jetė vendimtare nė edukimin e masave, nė sajė tė integrimit masiv dhe forcimit tė institucioneve tė reja, nė njė farė mėnyre ai shėrben si njė shokllė masive. Sė fundmi ėshtė rievokuar mundėsia e kulurimit, e krijuar falė teknologjisė sė fundit, tė bazuara nė kompjuter dhe n telekomunikacion.

  Pėrmbajtja ose imazhi qė vihet nė lėvizje gjatė komunikimit masiv nga TV ėshtė shpesh i parafabrikuar nė forma...

  nga sander - Komentet: 0 - Shikime: 1002
 • 05072008
  nese jeni pak patriote na tregoni ndonje fjela per Dibren

  nga sander - Komentet: 0 - Shikime: 657
 • 29062008
  29 qershor, ora 13.02- Tiranė- Data 10 korrik ėshtė pėrcaktuar si
  afati i fundit pėr pritjen e propozimeve pėr literaturėn ndihmės tė
  arsimit parauniversitar. Propozimet dotė shqyrtohen nga Bordi i
  Rekomandimit tė Literaturės sė mendimit Historik, filozofik,
  sociologjik dhe psikologjik (BORELHIS) pranė MASH-it.


  Bruna Prifti

  Tiranė- Data 10 korrik ėshtė pėrcaktuar si afati i fundit pėr
  pritjen e propozimeve pėr literaturėn ndihmės tė arsimit
  parauniversitar....

  nga Vizitor - Komentet: 0 - Shikime: 590
 • 29062008
  Ballkaniada e Matematikės, Shqipėria fiton 5 medalje


  Matematicienėt e vegjėl shqiptarė kanė arritur tė marrin 5 medalje (1 Argjendi dhe 4 Bronzi) nė Olimpiadėn e fundit Ballkanike tė Matematikės pėr nxėnėsit deri nė moshėn 15 vjeē, tė zhvilluar pėr herė tė parė nė vendin tonė. Nė Olimpiadėn e 12-tė Ballkanike tė Matematikės, qė kėtė vit u zhvillua nė qytetin e Vlorės, morėn pjesė 71 nxėnės, nga 12 shtete tė Ballkanit; Shqipėria, Maqedonia, Greqia, Qipro, Rumania, Bullgaria, Serbia, Mali i Zi,...

  nga Vizitor - Komentet: 0 - Shikime: 880
 • 29062008
  Maturantėt qė kėrkojnė tė vazhdojnė studimet e larta nė vitin e ri akademik, do tė kenė mė shumė mundėsi pėr tė fituar njė degė studimi. Universiteti i Tiranės i ka propozuar Ministrisė sė Arsimit dhe Shkencave, rritjen e numrit tė kuotave tė pranimit, me gati 1 mijė studentė, ēka do tė thotė se gara pėr tė fituar njė vend nė auditoret e UT-sė nuk do tė jetė kaq e ashpėr sa vitin e kaluar.

  Dritan Laci
  29 Jun 2008

  Universiteti i Tiranės, do tė pranojė 1 200 studentė mė shumė...

  nga Vizitor - Komentet: 0 - Shikime: 59
 • 24042008
  Ju ka ndodhur te kopjoni per ndonje provim? Nese po, cila ka qene metoda qe keni perdorur? Nese nuk keni kopjuar asnjehere car mendoni pera ata qe kopjojne?

  nga A.Daci - Komentet: 6 - Shikime: 100
 • 25062008


  Te drejtat e detyrimet e studentit dhe pedagogut


  Neni 48
  Studenti ka tė drejtė:
  - tė pėrdorė
  paisjet e shkollės, sipas rregullave pėrkatėse, pėr tė realizuar programin
  mėsimor dhe punėn e programuar nė aktivitetin e tij shkencor, bibliotekėn dhe
  mjediset sportive e kulturore tė Fakultetit e Universitetit;
  - tė
  pėrfaqėsohet nė Kėshillin e Fakultetit...

  nga Daris - Komentet: 0 - Shikime: 64
 • 25062008


  Studimet  Neni 17
  Pranimet pėr studimet universitare

  Universitetin e Tiranės studimet ndiqen nė sistemin me shkėputje nga puna (me
  ndjekje tė plotė) dhe pa shkėputje nga puna (me ndjekje tė pjesėshme).
  1.
  Pranohen pėr tė ndjekur studimet nė Universitetin e Tiranės:
  a) Shtetasit
  shqiptarė qė fitojnė konkursin nė degėn pėrkatėse, mbi bazėn e rezultateve tė
  arritura nė provimin...

  nga Daris - Komentet: 0 - Shikime: 79
 • 25062008


  Kontrolli i
  Dijes

  Provimi
  Neni 26
  Studenti fiton tė drejtėn tė
  futet nė provimin e njė lėnde, kur ka shlyer detyrimet vjetore qė lidhen me atė
  lėndė, tė parashikuara pėr shlyerje nė planin mėsimor. Proēesverbali i shlyerjes
  sė kėtyre detyrimeve plotėsohet nga pedagogu nė pėrfundim tė procesit mėsimor,
  para sesionit tė provimeve dhe dorėzohet nė sekretarinė mėsimore.
  Emrat...

  nga Daris - Komentet: 0 - Shikime: 82
 • 25062008


  Pranimi i
  Studentėve
  Neni 12
  Pranimi i kandidatėve tė rinj pėr tė ndjekur
  studimet nė Universitetin e Tiranės, bėhet me konkurs.
  Pėr studentėt qė janė
  diplomuar dhe dėshėrojnė tė vazhdojnė studimet nė njė degė tė dytė, nė sistemin
  me shkėputje nga puna, pranimi bėhet pa konkurs, kundrejt tarifės sė caktuar.

  Studenti me shkėputje nga puna, ka tė drejtė tė paraqitet nė konkursin e...

  nga Daris - Komentet: 0 - Shikime: 86
 • 25062008

  Rregullorja
  e Universitetit tė Tiranės

  PARIME TĖ PĖRGJITHSHME
  Neni 1
  Rregullorja e
  Universitetit tė Tiranės mbėshtetet nė Ligjin Nr. 8461, datė 25.02.1999 "Pėr
  Arsimin e Lartė nė Republikėn e Shqipėrisė" dhe nė Statutin e kėtij
  Universiteti.
  Neni 2
  Kjo Rregullore i bashkėngjitet Statutit tė Universitetit tė
  Tiranės; ajo e shtrin veprimin e saj mbi tė gjithė njėsitė pėrbėrėse dhe gjithė
  personelin e kėtij Universiteti....

  nga Daris - Komentet: 0 - Shikime: 69
 • 25062008
  STATUTI

  Dispozita tė Pėrgjithėshme
  Neni 1
  Universiteti i Tiranės
  ėshtė institucion publik i Arsimit tė Lartė, me karakter mėsimor e shkencor. Ai
  ėshtė krijuar me vendimet e Kėshillit tė Ministrave Nr. 197, datė 15.05.1957,
  Nr. 201, datė 30.05.1957 dhe Nr. 207 datė 30.05.1957.
  Neni 2
  Ky Statut mbėshtetet nė Ligjin Nr. 8461, datė 25.02.1999 "Pėr
  Arsimin e Lartė nė Republikėn e Shqipėrisė si dhe ne gjithė legjislacionin
  tjetėr nė fuqi.
  Neni 3
  Struktura akademike e Universitetit...

  nga Daris - Komentet: 0 - Shikime: 74
 • 25062008

  ORIGJINA E UNIVERSITETIT TĖ TIRANĖS:
  Pas Luftės sė Dytė
  Botėrore sistemi i arsimit tė lartė nė Shqipėri ishte i pėrbėrė nga pesė tė
  ashtuquajtura Institute tė Larta, tė cilat ishin krijuar pėr tė plotėsuar
  nevojat emergjente pėr pėrgatitjen e specialisteve pėr sektorėt me tė
  rėndėsishme tė jetės. Ndėrkohė pėr studime universitare, Shqipėria i dėrgonte
  studentet jashtė vendit, nė universitetet e Evropės Lindore.
  Nė vitin 1957 u
  krijua Universiteti i parė nė Shqipėri kur Instituti Pedagogjik, Insituti
  Politeknik, Insituti i Lartė...

  nga Daris - Komentet: 0 - Shikime: 60
 • 17062008
  Nė universitetet shqiptare, ka ende doktorantė tė cilėt i fitojnė titujt shkencorė, duke kopjuar materiale tė botuara kohė mė parė nga kolegė tė tjerė. Madje, sipas ministrit tė Arsimit, Genc Pollo, kjo metodė aspak e ndershme nė fitimin e titullit “Doktor” nė institucionet e Arsimit tė Lartė Publik, tashmė ka marrė edhe trajtėn e anekdotave qė thuhen lart e poshtė kafeneve.
  Dritan Laci
  Sat, 14 Jun 2008
  Ministri i Arsimit bėn “pėr ujė tė ftohtė” rektorėt. Ende, nė universitete shpėrndahen tituj...

  nga Vizitor - Komentet: 0 - Shikime: 571
Posto temė tė re
 

Pėrdoruesit qė po shfletojnė forumin: Asnjė
Moderator

Albanian Students Team

Drejtat e ktij Forumit:

Ju mund tė krijoni tema tė reja nė kėtė forum
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi

Legjenda
 • Mesazhe tė reja Mesazhe tė reja
 • Mesazhe tė reja [ Popular ] Mesazhe tė reja [ Popular ]
 • Mesazhe tė reja [ Locked ] Mesazhe tė reja [ Locked ]
 • Asnjė mesazh i ri Asnjė mesazh i ri
 • Asnjė mesazh i ri [ Popular ] Asnjė mesazh i ri [ Popular ]
 • Asnjė mesazh i ri [ Locked ] Asnjė mesazh i ri [ Locked ]
 • Njoftim Njoftim
 • Ngjitės Ngjitės
 • Global announcement Global announcement