www.studentetshqiptare.tk
Pershendetje. Duke iu falenderuar per viziten ju njoftoj se ky website po ripunohet. Kush deshiron te jete pjese e stafit tone te kontaktoj me mesazh privat administratorin webstaf
Identifikohu

Harrova fjalkalimin

Kėrko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Pershendetje
nga ejo ona 21.11.13 22:37

» Blendi Fevziu :Ja e vėrteta rreth “ikjes” nga Klan-i
nga WebStaf 27.08.13 19:57

» Shqiptari mė i famshėm nė Turqi
nga WebStaf 27.08.13 19:53

» Ēiljeta, nėnė me kohė tė plotė (FOTO LAJM)
nga WebStaf 21.08.13 20:02

» Eksperti Harrison: 'Januzaj mund te behet Ronaldo i ri'
nga WebStaf 21.08.13 19:44

» Piramidat universitare – Mijėra euro pėr njė copė letėr
nga WebStaf 20.08.13 10:01

» Zbulohen fotot seksi nė Syrin e Kaltėr, Ingridi rikthehet si
nga WebStaf 16.08.13 12:22

» Jonida Maliqi arrin trupin e ėndėrruar pas tė 30-tave
nga WebStaf 16.08.13 12:15

» Njė “ėngjėll” nė Karaibe
nga WebStaf 16.08.13 12:13

» New York, modelja zhvishet nė restorant
nga WebStaf 16.08.13 12:10

» Meta: Shkarkime? Edhe Lenini i mbajti ata tė regjimit tė vje
nga WebStaf 16.08.13 12:04

» Sozia shqiptare e Kim Kardashian, gati video hard (FOTO)
nga WebStaf 16.08.13 12:01

» E dashura e Ronaldos superseksi,i ndalohet videoja n‘Youtube
nga WebStaf 16.08.13 11:56

» Studentja e plagosur nga tetovari: Ē’ju duhet juve...
nga WebStaf 16.08.13 11:53

» Florida, vajza kėrkon lėmoshė pėr tė zmadhuar gjoksin
nga WebStaf 16.08.13 11:50

» Bleona: Po tė mos provoja Hollivudin, do isha me serume
nga WebStaf 16.08.13 11:48

» Protestė me qen tė mbuluar me flamurin grek ...
nga WebStaf 14.08.13 12:13

» PS-LSI, plani afatgjatė pėr ndarjen e krerėve tė bashkive...
nga WebStaf 14.08.13 12:11

» Romėt ngrenė ēadra te “Skėnderbeu”
nga WebStaf 14.08.13 11:58

» Fshesa nė Administratė Publike zyrtarėt ePD largohen me ligj
nga WebStaf 14.08.13 11:54

Sondazh

Nga Cili Shtet Na Vizitoni?

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Shiko rezultatin


Ora ėshtė 24.11.14 22:52

Letersi

 • Letersi

  Temat
  Mesazhe
  Mesazhi i fundit
 • Temat
 • 06022010

  Sot paradite u promovua libri " Kanarina" i autorit Fatos Daci, kushtuar kengetares dibrane, "artiste e merituar", Lirie Rasha.

  nga Daris - Komentet: 0 - Shikime: 6030
 • 19032007
  Legenda di un padre

  Passi nel tempo che viviamo insieme,
  Colorati e a volte pił bianche negli anni
  Come cambia il velo delle stagioni.
  Se le favole sono vere tu sei il mio principe azzurro.
  Se le leggende sono vere tu sei l’unico mio eroe.
  Se l’albero mancasse di suoi frutti, tu li troveresti.
  Se l’oceano finisse l’acqua, tu saresti il mio fonde di sete.
  Se il gelo ghiacciasse il mondo, tu accenderesti il fuoco.
  Se le stelle cadessero dal cielo, tu saresti la luce del mio cammino.
  Se la storia smarrisse la narrativa, tu troveresti le parole.

  nga Daris - Komentet: 9 - Shikime: 2174
 • 30042008
  SHEFKI OLLOMANI - POET, PUBLICIST DHE ATDHETAR
  nga Hysen Ibrahimi, politolog,
  Suedi-Förslöv, 15-04-2008
  KRIJIMTARIA POETIKE E Z. SHEFKI OLLOMANI

  Hysen Ibrahimi

  nga Vizitor - Komentet: 2 - Shikime: 1167
 • 12032008
  1. Ai qe di me se shumti flet me se paku. ( populli)
  2. Buka po u thye s' ngjitet me nje te beshtyre. (populli)
  3.Burri eshte koka, kurse gruaja eshte qafa. (populli)
  4. C' ke bere do te ta bejne. (populli)
  5. Dardha bie nen dardhe. (populli)
  6. Dardha e ka bishtin mbrapa. (populli)
  7. Dielli duket qe ne sabah(mengjes). (populli)
  8. Dhelpra kur nuk e harrin rrushin, thote eshte i pa bere. (populli)
  9. Degjo shtate a tete dhe perseri bej si di vete. (populli)
  10. E dhena e tjeterit eshte si e krojtura e dhembit.!(populli)
  11. Edhe bari i njomeAfĀ!...

  nga sixTnine - Komentet: 0 - Shikime: 4008
 • 12032008
  Kadare (1936), me poezinė (“Pėrse mendohen kėto male” 1964, “Motive me diell” 1968, “Koha” 1976) dhe sidomos me prozėn e tij (“Gjenerali i ushtrisė sė vdekur” 1963; “Kėshtjella” 1970; “Kronikė nė gur” 1971, “Dimri i madh “ 1977, “Ura me tri harqe” 1978, “Piramida” 1992; “Spiritus” 1996 etj.), sfidoi kufizimet e kohės dhe pėrtėriti letėrsinė shqiptare me forma dhe motive qė e integrojnė atė nė rrjedhat moderne tė letėrsisė botėrore.
  Vepra e Kadaresė paraqet njė enciklopedi artistike tė jetės shqiptare, njė afreskė tė gjerė tė ngjarjeve historike dhe bashkėkohore, tė pėrjetuara me njė qėndrim...

  nga sixTnine - Komentet: 0 - Shikime: 2967
 • 12032008
  C'fare konkluzioni keni nxjerre nga leximi i tij?

  nga sixTnine - Komentet: 0 - Shikime: 1137
 • 22022008
  Jul Variboba ( 1724 - 1768 )


  Gjella e Shėn Mėrisė virgjėr

  Oj jet' e ėmbėl,o Shėn Mėri,
  vjershin e ri ea na mbiso;
  si do shurbier,si ti t'pėlkier,
  ti bashk' mene nga e kėndo.

  Na ning dimi ti tė vandonjim,
  ti tė nderonjim si meriton;
  se je fanmirė se na...

  nga The_BoSS - Komentet: 0 - Shikime: 1163
 • 22022008
  Nikollė Filja ( 1671 - 1769 )


  Durtilja


  Mori e zgledhura ndėr zonjat,
  ktė vo t'artėnė kurorė,
  t'cilnė na t'dhuruam n'dorė,
  ti nė qiell ngrijna neve.

  Vash' e kuqe e rodhustane
  mė ruash,ill,o diell,hėnė,
  xhil i bardh' e trėndafile,
  s'Inzot...

  nga The_BoSS - Komentet: 0 - Shikime: 842
 • 22022008
  Kendonj birrė madh

  Kendonj Birrė madh mbė Diellt' tė lumit Atė,
  Qi dergoj gjiut se vet pėr tė shelbuem;
  Veshunė ndė Mish,e gjak bam i begatė,
  Ndė dy natyrė ngjeshun e fort shterguem,
  Me pushtet tė madhė,sa pėr mot tė gjatė
  Rreth shekullit tė shelbon tui besuem,
  Se ky i verteti Krisht Hyj,e Nieri
  Ashtė,e si leu ndėr ne Virgjinet Mri,
  ...

  nga The_BoSS - Komentet: 0 - Shikime: 880
 • 22022008
  Parathėnia e "Fjalorit" tė Frangut tė Bardhė ( 1606 - 1643 ) :

  (Fragment)

  Tue pasunė ditė e pėrditė, tė dashunitė e mij, mbassi hina ndė Kolexhė,
  kujtuem(1) me qish(2)
  copė librė keshė me ndihmuem mbėnjaanė gjuhėnė tanė, qi po bdaretė e po bastardhohetė saa
  maa parė tė ve(3); e maa fort me ndimuem gjithė atyne qi janė nd'urdhėnitė Tinėzot e tė shintesė
  kishė katolike, e s'dijnė gjuhėnė latine, paa tė sijėt askush s'munė shėrbenjė si duhetė paa tė madh
  error(4) e faj hesaapetė(5), zakonetė ė...

  nga The_BoSS - Komentet: 0 - Shikime: 868
 • 22022008

  Pjetėr Budi ( 1566 - 1623 )  • I madhi Zot qofsh levduom
  • Madheshti e njerezve

  I madhi zot,qofsh lėvduom

  I madhi Zot,qofsh lėvduom
  pėr gjithė kaqė...

  nga The_BoSS - Komentet: 0 - Shikime: 871
 • 22022008


  Lekė Matrėnga ( 1560 - 1619 )


  Kėngė e pėrshpirtėshme

  Gjithėve thėres,kush do ndėlesė,
  tė mirė tė krėshtė,burra gra,
  mbė fjalėt e Tinėzot tė shihi meshė,
  se s'ishtė njerii nesh ēė mkatė s'kaa;
  e lum kush e kujton se ka tė vdesė,
  ...

  nga The_BoSS - Komentet: 0 - Shikime: 909
 • 22022008
  Pasthėnia e "Mesharit" tė Gjon Buzukut (1555) :

  U Donih Gjoni,biri hi Bdek(1) Buzukut, tue u kujtuom(2) shumė herė se gluha jonėh
  nukė kish gjaa tė endigluom(3) ensėh shkruomit shenjtė(4),
  ensėh dashunit(5) sėh
  botėsė sanėh(6), desha me u fėdigunėh(7) pėr saa mujtah meh ditunėh, meh zdritunė
  pak mendetė e atyneh qi t'eh endiglonjinėh, pėr seh ata tėh mundėh mernėh(Cool saa hi
  naltė...

  nga The_BoSS - Komentet: 0 - Shikime: 994
 • 17122007
  lol!

  nga Daris - Komentet: 1 - Shikime: 1200
 • 15122007


  MIGJENI (1911-1938)
  "Pėrditė shoh qartė e ma qartė dhe vuej thellė e ma thellė"

  Lindi nė Shkodėr mė 13 tetor 1911. Pas kryerjes sė shkollės fillore, gjysmė tė mesme dhe seminarit ortodoks, punoi si mėsues nė fshatin Vrakė, nė Shkodėr dhe nė Pukė. Migjeni solli elemente tė reja nė letėrsinė shqipe, sidomos nė pasqyrimin ekzistencial tė jetės sė njerėzve tė varfėr. "Vargjet e lira" ėshtė pėrmbledhja e poezive tė tij, ndėrsa "Novelat e qytetit tė veriut" pėrmbledhje...

  nga Daris - Komentet: 0 - Shikime: 10004
 • 15122007
  Njė autobus me tridhjetė studentė tė inxhinierisė nisėn rrugėtimin pėr
  nė Razėm tė Shkodrės; do shikonin fillimisht njė zonė industriale e mandej do tė qėndronin dy ditė nė shtėpinė e pushimit, e rrallė dhe e
  pashoqe nė krejt vendin. E gjeta edhe unė njė shkak pėr t’ju shoqėruar, reporter i gazetės “Studenti”. Si ata kronikanėt e qėmotshėm, unė qėndrova nga fundi i autobusit pėr t’i vėzhguar ngjarjet gjakftohtėsisht. Ti ktheheshe pas si rastėsisht ose rregulloje ndonjė krelė floku pėr tė me parė disa sekonda. Pastaj drejtoheshe
  para e merrje qėndrimin e zakonshėm.
  Larg qėndruam...

  nga Daris - Komentet: 0 - Shikime: 967
 • 06062007
  Me cmimin per letersine ne Festivalin e dyte Internacional “Lazio
  midis Europes dhe Mesdheut” vleresohet shkrimtari i madh Ismail
  Kadare.
  Ne kompleksin e monumenteve te Vittoriano si nje nga
  qendrat me te vjetra ne vlera historike te Romes, u zhvillua
  cerimonia ne Edicionin e II te Cmimit Internanacional “Lacio midis E
  uropes dhe Mesdheut” nje manifestim teper...

  nga Daris - Komentet: 0 - Shikime: 955
 • 19032007
  1. Ai qe di me se shumti flet me se paku.

  2. Degjo shtate a tete dhe perseri bej si di vete.
  3. Floke gjate mendje shkurter.
  4. Gruaja fut shejtanin ne shishe.
  5. Gjuha kocka s' ka e kocka thyen.
  6. Jeto sikur do vdesesh neser. dhe meso sikur do jetosh gjithmone.
  7. Kur s' ke koke, ke kembe.
  8....

  nga Daris - Komentet: 11 - Shikime: 3292
 • 16052007
  UNE, VJESHTA E NDOSHTA TI….

  Letargjia e rradhes nis me dilemen e ekzistences tende, i panjohuri im i shtrenjte. Flene te qeta enderrat e brishta, mbuluar me gezofin e bute te qetesise… flene te patrazuara nga demonet gjumeprishes… prehesh dhe ti.
  Me shoqerojne besnikerisht syte e kureshtareve kalimtare. Nje i huaj shet perla fallso me cmime te ekzagjeruara, ne cepin perballe… Edhe nje vere pa ty. Ne dantellat e pemeve vjeshta qendis gjurmet e ngrohtesise se fundit… kerkoj pa pushim fytyren e njohur mes kalimtaresh te huaj. Vdesin...

  nga Shqiponje - Komentet: 0 - Shikime: 1097
 • 25042007
  Brenda vitit, mbi 20 autore dibrane botuan librat e tyre

  Fjala e mbajtur ne Peshkopi nga z. Fatos Daci, anetar i Lidhjes se Shkrimtareve te Shqiperise, ne pervjetorin e dyte te Dites se Poezise Dibrane, me 2 prill 2007

  Tė nderuar poetė e shkrimtar dibranė,
  Tė nderuar tė ftuar,
  I nderuar Kryetar i Bashkisė
  Ja ku u takuam perseri ne kete dite te shenuar, ne Diten e Peozise Dibrane, dite qe ka hyre si...

  nga Vizitor - Komentet: 0 - Shikime: 1351
 

Pėrdoruesit qė po shfletojnė forumin: Asnjė
Moderator

Albanian Students Team

Drejtat e ktij Forumit:

Ju nuk mund tė krijoni tema tė reja nė kėtė forum
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi

Legjenda
 • Mesazhe tė reja Mesazhe tė reja
 • Mesazhe tė reja [ Popular ] Mesazhe tė reja [ Popular ]
 • Mesazhe tė reja [ Locked ] Mesazhe tė reja [ Locked ]
 • Asnjė mesazh i ri Asnjė mesazh i ri
 • Asnjė mesazh i ri [ Popular ] Asnjė mesazh i ri [ Popular ]
 • Asnjė mesazh i ri [ Locked ] Asnjė mesazh i ri [ Locked ]
 • Njoftim Njoftim
 • Ngjitės Ngjitės
 • Global announcement Global announcement